ابزار تعمیر موبایل

همه چیز در خصوص چسب تعمیر موبایل

چسب تعمیر موبایل

چسب تعمیر موبایل | امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و اقبال مردم برای استفاده از وسایل دست دوم به ویژه موبایل تعمیر این وسایل نیز رونق گرفته است. در این میان تعمیرات ال سی دی گوشی ها بسیار مهم است زیرا تمام گوشی ها امروزه  چیزی به جز یک صفحه ال سی دی نمی باشد. و بیشترین آسیب و   خرابی هم طبق آمار این مورد می باشد. برای تعویض و تعمیر صفحه نمایش گوشی یکی از مهمترین موارد بعد خود ال سی دی چسب تعمیر موبایل می باشد.

 

تعمیرات موبایل یکی از مشاغل حساس و امروزه با درآمد مناسب به حساب می آید.
و این شغل نیاز به تجهیزات خاص خود دارد در صورتی که شما تجهیزات و لوازم مناسب برای انجام این کار را نداشته باشید.
حتی اگر اطلاعات و مهارت شما هم بالا باشد کیفیت کار شما مناسب نخواهد بود. یکی از این موارد ضروری چسب تعمیر موبایل می باشد.

 

چسب تعمیر موبایل

چسب مدل نواری

 

چسب تعمیر موبایل چیست؟

این چسب یک ماده مخصوص می باشد. که بعد از نصب ال سی دی بر روی گوشی آنرا به محل مورد نظر می چسباند. این چسب باید سریع عمل کند. به تجهیزات موبایل آسیب نرساند و در عین حال شفاف بوده و خاصیت ضد آبی نیز داشته باشد. در صورتی که چسب تعمیر موبایل کیفیت لازم را نداشته باشد هر چه قدر تعمیرکار موبایل در کار خود متبحر باشد باز هم نتیجه کار آن قابل قبول نخواهد بود. و حتی ممکن است آسیب جدی به تجهیزات و حتی ال سی دی جدید نیز وارد شود.

چسب تعمیر موبایل

مدل تیوپی

 

 

انواع چسب تعمیر موبایل:

این چسب ها دارای انواع مختلف هستند که دارای کیفیت های متفاوت می باشند. در این بخش به انواع چسب تعمیر موبایل اشاره خواهیم کرد:

 1. چسب های ضد آب: این نوع چسب از جدیدترین و باکیفیت ترین چسب تعمیر موبایل می باشد که علاوه بر دارا بودن خاصیت چسبندگی بالا دارای خاصیت ضد آب بودن نیز می باشد. که برای گوشی های گران قیمت بسیار مناسب می باشد تا از نفوذ آب و گرد و خاک به زیر ال سی دی بعد از تعویض جلوگیری کند.
 2. چسب های آلومینیومی نسوز: این نوع از چسب تعمیر موبایل زمانی کاربرد دارا که شما میخواهید توسط حرارت اتصالات ال سی دی را از برد جدا کنید. و با استفاده از این چسب شما از آسیب به برد گوشی جلوگیری خواهید کرد. این چسب نیز بسیار کاربردی بودن و کیفیت آن حائز اهمیت است.
 3. چسب های دوطرفه نواری: این چسب های نواری برای چسباندن انواع تجهیزات و متعلقات گوشی بر روی برد کاربرد دارد. که یکی از این تجهیزات صفحه نمایش گوشی نیز می باشد.

و در کاربرد های دیگر ..

 1. چسب تعمیر فلت: که از این نوع چسب تعمیر موبایل برای ترمیم و تعمیر پارگی فلت صفحه نمایش استفاده می شود. در زمانی که خود ال سی دی آسیب ندیده و تنها مشکل از فلت صفحه نمایش گوشی می باشد می توان از این چسب استفاده کرد.
 2. جدیدترین و پرکاربردترین نوع چسب تعمیر موبایل چسب چند کاره می باشد: که این چسب تمامی ویژگی های ذکر شده در قسمت بالا را دارد. و علاوه بر موارد ذکر شده دارای کیفیت و دوام بالا نیز هست.
 3. چسب اتصال الکتریکی یا رسانا: از این چسب به منظور چسباندن قسمت های آسیب دیده و کنده شده از روی برد استفاده می شود. این چسب ال سی دی موبایل بسیار برای تعمیرات برد گوشی مهم بوده و در صورت عدم کیفیت مناسب ممکن است تمام زحمات و تعمیرات شما را تحت تاثیر قرار دهد.
 4. چسب ماورا بنفش یا یووی: این چسب برای محکم و سفت شدن نیازی به دادن حرارت نداشته و با استفاده از اشعه یو وی محکم و سفت خواهد شد. و این کار باعث حفظ سلامت آی سی ها و اتصالات روی برد گوشی خواهد شد.
حلال چسب | چسب ال سی دی موبایل

حلال چسب | اسپری تمیز کننده ال سی دی

 

حلال چسب موبایل چیست؟ 

یکی دیگر از موارد مهم در زمینه تعمیر ال سی دی و تجهیزات برد موبایل به غیر از چسب تعمیر موبایل حلال چسب موبایل می باشد.

این ماده بیشترین کاربردی که دارد برای جدا کردن ال سی دی آسیب دیده میباشد. و همین 1 مورد کافی است. که به اهمیت کیفیت این ماده پی ببرید زرار در صورت داشتن کیفیت پایین ممکن است، به سایر قسمت های برد نیز آسیب رساند.

از این ماده علاوه بر موارد ذکر شده در تمیز کردن لکه چسب باقی مانده بر روی ال سی دی  و همچنین تمیز کردن قاب و فریم گوشی از این لکه ها و همچنین قسمت های و پایه های مختلف برد استفاده می شود.

 

اشکال مختلف چسب تعمیر موبایل و حلال آن:

این چسب ها در اشکال مختلف با برند های متفاوت تولید می شود.  که در این قسمت به انواع آنه اشاره خواهیم کرد:

 1. نوع تیوپی یا جامد: این نوع از چسب تعمیر موبایل که حالت کرم مانند داشته بیشتر در چسب هایی که در مقابل حرارت بایستی مقاوم باشند استفاده می شود. البته حلال نیز به این وجود دارد ولی نسبت به چسب کمتر در این حالت تولید می شود.
 2. نوع افشانه ای یا اسپری مانند: این نوع که بیشتر و پرکاربردترین نوع این مواد است در اندازه های مختلف تولید می شود. و راحتی در استفاده و نگهداری از مزایای این شکل از این مواد تولیدی می باشد.
 3. مدل تزریق با دستگاه: این حالت که بیشتر در مورد چسب موبایل صدق می کند حالت مایع داشته و به وسیله یک پروب می توان آن را به قسمت های مختلف  تزریق کرد. این نوع برای تعمیر کار های حرفه ای کاربرد دارد. استفاده از این دستگاه کیفیت کار شما را به میزان قابل توجهی بالا خواهد برد.
 4. نوع نواری: این مدل که فقط شامل چسب تعمیر موبایل می شود تنها در انتهای کار تعمیر ال سی دی و برای چسباندن و فیکس کردن آن بر روی بدنه کاربرد دارد.

 

قیمت چسب تعمیر موبایل:

قیمت مشخص و ثابتی برای این چسب ها نمی توان عنوان کرد. زیرا که این قیمت با برند نوع و اندازه این مواد متفاوت می باشد. و معمولا گرانترین نوع این چسب موبایل انواع چند کاره آنها می باشد. همچنین قیمت این محصولات تحت تاثیر ارز بوده و با نوسان آن قیمت ها نیز متفاوت خواهد بود.

 

نتیجه گیری:

شغل تعمیرات موبایل علاوه بر داشتن اطلاعات کافی نیاز به تجهیزات مناسب نیز دارد. و در صورتی که از تجهیزات نامناسب و کم کیفیت استفاده کنید مشتریان خود را از  دست خواهید داد. به همین دلیل خرید چسب تعمیر موبایل از مراکز معتبر و کیفیت مناسب بسیار مهم است. زیرا ممکن است یا یک سهل انگاری تمام زحمات شما در تعمیر یک دستگاه از بین برود.

 

 

 

پیج اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *